Nachodzenie dziąsła na ząb

mam 18 lat strasznie boje sie dentysty . byłam dziś i dowiedziałam sie że dziąśło nachodzi mi na zęba i trzeba wyciąć to dziąsło wiec usze iśc do hirurga. strasznie sie boje. moje pytanie brzmi. czy jest sie czego bac ? jak długo trwa taki zabieg i czy naprawde aż tak boli. wiem że nie bedzie to usuwanie laserowe tylko tradycyjne .

Dzień dobry,
proszę się nie obawiać. Wycięcie kaptura dziąsłowego jest bardzo mało inwazyjnym zabiegiem, trwa krótko, robiony jest w znieczuleniu, nie boli w trakcie zabiegu i praktycznie nie boli w domu. Oczywiście po zabiegu trzeba z tą okolicą szczęki obchodzić się delikatnie.

Wycięcie dziąsła nie boli jest to zabieg w znieczuleniu. Miejsce po zabiegu będzie obolałe przez kilka dni. ból można złagodzić stosując miejscowo maści ze środkiem znieczulającym np.na wyrzynające się zęby lub dentosept A . Przyśpiesza gojenie maść Solcoseryl. Jest to bardzo pożyteczny zabieg. Pozdrawiam