Naciągnięcie mięśnia dwugłowego uda

Witam. Jakieś 4 miesiące temu naciągnąłem mięsień dwugłowy uda. Jest to częsta kontuzja, która przytrafia mi się podczas sprintu na 100 procent swoich możliwości. Mam pytanie co zrobić żeby kontuzja się nie odnawiała? Jakie ćwiczenia wykonywać, sposoby rehabilitacji?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Jeżeli jest Pan sprinterem to z pewnością dobrze Pan wie ile czasu oraz ile trwa właściwe przygotowanie do takiego biegu. Nie ma specjalnej recepty aby takie kontuzje się nie powtarzały. Z pewnością jednak wskazane są ćwiczenia rozciągające tę partię mięśni.