Naciągnięty mięsień czworogłowy uda

Witam,lecze naciagniety mocno miesien czworoglowy uda i trwa to drugi tydzień,problemem jest ze łatwo się odnawia ,nie wiem czy to kwestia że nie jest jeszcze zagojony czy dlatego,że jakiś ból będę jakiś czas jeszcze odczuwał,proszę podać czas jaki muszę mieć przerwę od sportu i prosiłbym o porady dotyczące przyspieszania gojenia i lepszego powrotu by uodpornic w jakiś sposób miesien ,dziękuję i pozdrawiam

Naciągnięty, czyli najprawdopodobniej częściowo uszkodzony. Uszkodzenie goi się z wytworzeniem nieelastycznej blizny, która łatwo sie potem nadrywa i cała historia się powtarza. Trzeba udać się do rehabilitanta, żeby pokazał najlepsze ćwiczenia rozciągające i wzmacniające mięsień i ocenił stan funkcjonalny kończyny.

Po lekkim urazie w ciągu 2 tyg. mięsień powinien się wygoić. Jeśli boli nadal to może być tak, że kontuzja jest odnawiana. Standardowym środkiem na odblokowanie mięśni jest relaksacja poizometryczna. Polecam współpracę z fizjoterapeutą. Pozdrawiam, Paweł Czarnocki