Nacięcie dziąseł przy ósemkach w celu uniknięcia ekstrakcji

Dzień dobry. Chciałbym dowiedzieć się czym jest zabieg nacięcia dziąseł przy ósemkach ale nie przy ekstrakcji. Jaka jest szansa powodzenia takiego nacięcia? Tzn. czy jest szansa na poprawę i uniknięcie ew. usuwania?

Rozumiem,że chodzi Panu o wycięcie dziąsła (kaptura dziąsłowego) z nad wyrzynającego się zęba. Zabieg ten wykonujemy, aby pod dziąsłem nie gromadziło się jedzenie i nie powodowało stanu zapalnego, a także w celu szybszego wyrżnięcia się zęba który nie musi przebijać się przez, czasami grube w tym rejonie, dziąsło. Natomiast jeśli ułożenie zęba i tor jego wyrzynania jest taki, że jego wyrżnięcie jest niemożliwe to nic nie da wycięcie kaptura.