Nacięcie krocza w czasie porodu i ból po badaniu kontrolnym

Jestem dwa tygodnie po porodzie, dzisiaj byłam na badaniu kontrolnym u lekarza ginekolgoa gdyż mimo nacięcia krocza przy porodzie doszło do pęknięcia 2 stopnia. Lekarz wykonał badanie dopochwowe. Od tego czasu czuję okropny ból, szczególnie przy oddawaniu moczu. Czy to normalne? Bardzo się boję, że lekarz coś naruszył.

Milena Lubowicz

Myślę, że to zwykłe podrażnienie po badaniu. Taka rana krocza może się goić nawet kilka miesięcy, więc proszę spokojnie czekać i stosować się do zaleceń położnej w sprawie higieny i pielęgnacji. Gdyby jednak po paru dniach ból nadal był taki silny, proszę udać się na kontrolę ginekologiczna.
Pozdrawiam

Magdalena StusiĹska

Jeżeli występuje bardzo intensywny ból nie jest to normalne- należy jak najprędzej skonsultować się z lekarzem ginekologiem.