Kobieta , 40 lat Witam serdecznie!.Mam 39 lat.Za sobą dramatyczne przeżycia,cudem uszłam z życiem.W kwietniu 2016 r.nastąpił u mnie wysyp gradówek,jedną usunięto.Jednocześnie dramatyczne pogorszenie widzenia.Objawy:nudności,uczucie mgły pod powiekami,silne bóle głowy,zaburzenia równowagi,widzę kolorowe okręgi kiedy patrzę na punkty świetlne.Zostałam w trybie pilnym przyjęta do neurologa,za 14 dni rezonans głowy.Miałam też badanie,,pole widzenia,,.Jest nacisk na nerw lewego oka.Czy to nowotwór?.Dziękuję.Sylwia
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • Badanie pola widzenia – Badanie pola widzenia, czyli inaczej perymetria, to badanie okulistyczne sprawdzające zasięg pola widzenia, czyli obszaru, który jesteśmy w stanie zobaczyć nieruchomym okiem. Istnieją dwie uzupełniające się metody przeprowadzania badania pola widzenia - rzutowanie siatkówki na powierzchnię kulistą (perymetria) i płaską (kampimetria).
  • NeurologiaNeurologia to dziedzina medycyny zajmująca się schorzeniami obwodowego i ośrodkowego układu nerwowego. Jest silnie spokrewniona z psychiatrią i polega na odkrywaniu przyczyn uszkodzenia systemu neuronalnego.
Artykuły na ten temat
Nowotwory złośliwe oka

Ratując oczko Hani, ratujemy jej życie

Ratując oczko Hani, ratujemy jej życie

Choroba dziecka idzie drogą przypadków i często nieuniknionego przeznaczenia - pojawia się bez przyczyny, nie można jej znaleźć w genach. Chce zaskoczyć, zobaczyć, jak mocno potrafi przygnieść człowieka do ziemi i czy on to zniesie, czy będzie w stanie...