Nacisk na piętę u 8-latka

Mój 8-letni syn przy chodzeniu w każdych butach wygniata dziurę pod piętami. Wkładki muszę wymieniać co 1-2 miesiące. Syn ma prawidłową wagę. Niepokoi mnie ten nacisk na piętę ... czy to może być wada postawy, nieprawidłowy chód, czy powinno mnie to niepokoić, czy raczej chłopcy tak może mają? (córka nie niszczy wkładek). Bardzo proszę o podpowiedź, jak sprawdzić czy nie ma jakiś nieprawidłowości w budowie stóp mojego synka.

Być może syn ma zaburzoną biomechanikę chodu jednak bez zobaczenia syna nie da się tego określić. Rozumiem, że problem dotyczy tylko jednej stopy? Warto udać się do fizjoterapeuty na samą konsultację, aby określić czy jego chód jest prawidłowy czy nie ma ewentualnej wady postawy. Być może chód dziecka dopiero się kształtuje.