Nacisk szczoteczki na zęby przy myciu

Czy jak źle myję zęby to mi lekarz paridontolog powiedział że najlepiej trzymać szczoteczkę 3 palcami,ponieważ jest mniejszy nacisk jest na zęby i jakie szczoteczki o włosiu średnim ma numer na szczoteczce bo lekarz coś mi mówił o numeracji.Czy szczoteczka nylonowa z firmy Ttiande jest lepsze od tych co można kupić w sklepie drogeryjnym :) Pozdrawiam :)

Witam. Nacisk na szczotkę powinien być taki, by czyścić zęby czubkiem włosia ( a nie boczną powierzchnią). Jeśli ma Pan z tym problem dobrym rozwiązaniem byłaby szczoteczka elektryczna z funkcją przypominania gdy zbyt mocno ją dociskamy. Pozdrawiam

Jeżeli periodontolog udzielał wskazówek co do sposobu mycia zębów, na pewno udzieli też dokładniejszych informacji co do rodzaju szczotki. To przecież on widział w jakim stanie są zęby i dziąsła. Pozdrawiam