Naczyniak pod skórą u dziecka

Moja córka jest wczesniakien z 32 tyg ok 2 miesiace po urodzeniu pojawił sie na plecach malutki naczyniak pod skóra taki niebieski odcien i rosnie razem jej wiekiem robi sie wypukłosc.Jaka jest szansa ze zniknie sam? i kiedy ewentualnie mozna usunac takiego naczyniaka dziecku i jakim sposobem sie usuwa?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Jak najbardziej jest możliwe, że wchłonie się on sam. Niemniej jednak w tym momencie warto skorzystać z porady dermatologa.