Naczyniak u 11-miesięcznego dziecka

Witam. Moje dziecko ma 11 miesiecy. Kilka dni po porodzie pojawił się naczyniak, był malutki jak głowka od szpilki. Do 7 miesiąca rósł i od tej pory stoi w miejscu. Ma ok 3 cm. Pytałam pediatry czy to coś poważnego odpowiedział, że mam się nie martwić. Gdy spytałam czy mógłby mi dać skierowanie do dermatologa to powiedział, że nie ma takiej potrzeby. Chciałabym sie dowiedzieć czy to jest poważne, jak to można wyleczyć i jakie są powikłania po leczeniu. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Lek. Tomasz Budlewski

Wszystko zależy od umiejscowienia i obecnej wielkości. Osobiście proponowałbym udać się z dzieckiem do chirurga dziecięcego.