Naczyniak wątroby a długie oczekiwanie na tomografię komputerową

Oto wynik mojego meża: Podprzeponowo w międzypłaciu wątroby pod przyczepem więzadła sierpowatego widoczny obszar lity silnie hyperchogeniczny o wym. ok.26x20mm-najpr.odpow.naczyniakowi wątroby. Panie Doktorze chciałabym wiedzieć czy ten naczyniak może być groźną zmianą?Mąż zapisany jest na TK dopiero na 2IX tego roku. Może jednak powinien wykonać TK natychmiast nie czekając tak długo?Czy mając naczyniaka wątroby może przyjmować lek Ridlip na wysoki cholesterol?Czy musi stosować jakąś dietę?

Nie podano w jakim badaniu stwierdzono naczyniaka - jeśli w USG, konieczne jest szybkie zweryfikowanie rozpoznania, ponieważ do guz wątroby w pojedynczym badaniu może okazać się groźny. Sugerowałbym odstawienie leków.

Zapewne jest to przypadkowe znalezisko, i zapewne nie daje dolegliwości. Warto oczywiście zrobić TK, a okres kilku m-cy może pomóc w podjęciu decyzji bo pozwoli ocenić zmiane wielkości