Naczyniak wątroby a tabletki antykoncepcyjne

Witam, mam 27 lat i od pol roku przyjmuje Atywie Daily w zwiazku z tradzikiem, ktorego nie udalo mi sie pozbyc dwukrotna terapia izotekiem. Na dzisiejszym USG wykryto u mnie naczyniaka watroby o wymiarach 7mmx7mm. Czy moze byc on spowodowany tabletkami antykoncepcyjnymi? Czy powinnam je odstawic? Serdecznie pozdrawiam, Magda

Niestety naczyniaki wątroby często są związane z leczeniem, substytucją, antykoncepcją hormonowymi płciowymi. Należałoby takie leki odstawić. Najlepiej w tej sprawie skonsultować się bezpośrednio z leczącym ginekologiem i dermatologiem.