Naczyniaki wątroby a tabletki antykoncepcyjne

Dzień dobry, mam naczyniaki wątroby, w związku z czym mam spirale miedzianą. We wrześniu wyjeżdżam na urlop i chiałabym przesunąć miesiączkę (ginekolog wypisał receptę na tabletki i kazał skonsultować z hepatologiem czy mogę je brać przez 3-4 miesiące w celu zmniejszenia torbieli jajnika (5 cm) która mam) i tez przesunięcia miesiączki. Panie Doktorze czy mogę brać pigułki (Sylvie). pozdrawiam

W takiej sytuacji trzeba rozważyć zyski (pozytywny wpływ leków hormonalnych na torbiel jajanika oraz przesunięcie miesiączki) oraz straty (powiększenie się naczyniaków wątroby). Po wyważeniu korzyści i powikłań zadecydować o dalszym postępowaniu. Myślę, że ostateczną decyzję w tej sprawie powinien podjąć hepatolog.