Nadaktywność u 5-letniego dziecka

Syn ma 5 lat.Jest ciagl.pobudz.,nadakt.Rozm.z nim jest chaot.,przekrz.mnie.,pyta o to samo.Nie potr.sie skupic.Robi wiele rzeczy na raz.Nie potr.soba sie zaj.Caly czas mnie potrzeb.Dzis gdy byl w transie,wch.na blat,wsz.ruszal,a my z mez.rob.ciasto, wz.go na kol.,i spytal.czemu tak sie zach.Odpow.mi,ze boi sie taty.Maz w takich syt.pokrz.na niego.Co robic? Psych.i neurol.adhd wykl.oraz inne zab.wiki jest wes.przyt.sie do mnie ,ja go duzo chwale i tez przyt.:-) Nie jest wycof.i agres.,sen ok.

Aleksander Ropielewski

Problem wymaga dogłębniejszej analizy realcji między Państwem panujących oraz rozmowy z każdym z osobna i ewentualnie grupowej. Zdecydowanie przekracza to możliwości porady internetowej dlatego sugeruję kontakt z psychoterapeutą lub psychiatrą dziecięcym. Najpewniej zachowanie dziecka jest reakcją na stosunki lub sytuację w domu.

Może być tak, że dziecko nie potrafi się zająć sobą, gdyż zostało tak nauczone. Powolne wycofywanie siebie z ogromnej symbiozy (jak rozumiem) z synem byłoby w tym momencie dość potrzebne. Żeby dziecko wiedziało, że może na Państwa liczyć, ale żeby nie było to uzależnienie od Państwa. Myślę,że pomocna będzie konsultacja z psychologiem dziecięcym. Pozdrawiam.