Nadciśnienie a niskie ciśnienie rozkurczowe

Witam, mam problem z ciśnieniem. Ogólnie choruję na nadciśnienie, lecz moje ciśnienie w ostatnich dniach jest dziwne i strasznie mnie dziwi. Mianowicie od kilku dni moje ciśnienie rozkurczowe jest poniżej 60, przed chwilą mierzyłem ciśnienie i wykazało 128/55, a rano 122/57. Ogólnie przeważnie zawsze mam takie 130-140/60-70. Czy jest to niepokojące? Chodzi mi głownie o te rozkurczowe? Na nadciśnienie biorę bibloc 5 mg. Dodam,że nic mnie nie boli, ale czuję się taki otumaniony.

Witam!
Wspomniane przez Pana wyniki nie są niepokojące z medyczneo punktu widzenia. Mogą jednak powodować uczucie osłabienia czy senności u osoby przyzwyczajonej do wyższych wartości. Może być to spowodowane odwodnieniem w związku z upałami - proszę przez ok. tydzień przyjmować więcej płynów - najlepiej wody mineralnej (dodatkowo 1 duża butelka wody) i nieco więcej solić. Proszę w tym czasie zapisywać pomiary. Jeśli nie będzie poprawy, proszę udać się do Lekarza Rodzinnego - być może będzie potrzeba przepisania leku w mniejszej dawce. Proszę samodzielnie nie dzielić tabletek Biblocu i nie pomijać dawek.