Nadciśnienie a zdolność do pracy

Witam, narzeczony (25 lat) ma nadciśnienie, nie dostał zdolności do pracy, wyniki z dwóch wizyt to 190/90 i 185/80, bierze leki, pomiary w domu wynoszą 110-130/70-80 i są coraz niższe, wg. lekarza sfałszowane. Czy przedstawienie wyniku z całodobowego pomiaru za pomocą holtera może przekonać lekarza, że wynik w gabinecie jest przekłamany i wystarczą słabsze leki, czy liczy się tylko pomiar wykonany w gabinecie? W jaki sposób uzyskać skierowanie na badanie holterem na cito? Proszę o odpowiedź.

Podniesione ciśnienie w gabinecie lekarskim może wynikać z syndromu "białego fartucha"!!!, czyli odebrania przez Pani narzeczonego wizyty u lekarza jako sytuacji stresującej. Przed wszystkim proszę dokonywać pomiarów w warunkach domowych i nimi się kierować do momentu (nie dopuszczać do zaniżenia ciśnienia) uzyskania skierowania na holter ciśnieniowy (od kardiologa). Proszę jak najszybciej postarać się o to badanie, które rozwieje wszystkie wątpliwości.