Nadciśnienie, ból w klatce piersiowej i nerwowość u 26-latka

Witam. Mam 26lat i nadciśnienie. Na początku miałem 160/80. Teraz biorę Nebinad 5mg. Czasami mam 125-135/70-80 i puls 55\65. Ostatnio miałem nawet 110/58 i puls 55. Lekarz kazał mi brać pół tabletki dziennie. Ciśnienie mam w granicach 122-140/70-85 i puls 58-75. Od dłuższego czasu zdarza się, że mam puls nawet 45! A ciśnienie miałem ostatnio 140/68/55. Duża różnica między skurczowym, a rozkurczowym. Do tego bóle w klatce piersiowej i odczucie ciężkiej pracy serca. Dodam, że jestem bardzo nerwowy

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, bóle w klatce piersiowej w opisywanej sytuacji wymagają dalszej diagnostyki kardiologicznej. Wykonać należy przede wszystkim EKG i badanie echo serca. Ból w klatce piersiowej może być również działaniem niepożądanym przyjmowanego leku i konieczna może się okazać zamiana preparatu.