Nadciśnienie i lekki przerost komory serca

Choruje na astmę mam 54 lata, biorę Symbicort 160 dwa razy, małe nadciśnienie i lekki przerost komory serca na to zażywam Tritace 5 ½dziennie i Polocard Staram się być aktywnym fizycznie mam 186cm i 89kg . Ostatnio zauważyłem ze podczas ćwiczeń drętwieje mi lewa ręka i lewa noga kilka lat temu miałem rwę kulszową jak się odżywiać przy moich dolegliwościach ku jakim dziedziną sportu się skłaniać i jak intensywnie osłabienie lewej ręki i nogi czy tak jest po rwie kulszowej

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczne jest rozszerzenie diagnostyki. Proszę koniecznie udać się do lekarza neurologa. Po badaniu będzie można coś więcej powiedzieć.

Aleksander Ropielewski

POza dietą śródziemnomorską nie ma w Pańskim przypadku konieczności szczególnych modyfikacji diety. Jeśli chodzi o sporty jakie powinien Pan wykonywać to poza sportami typowo siłowymi i asymetrycznymi nie ma przeciwwskazań do innych rodzajów aktywności fizycznej. WIęcaj mógłbym powiedzieć po przeprowadzeniu badania i ewentualnej ocenie wynikó badania rezonansu magnetycznego kręgosłupa, który jest wskazany w Pańskiej sytuacji.