Nadciśnienie i nadwaga a ablacja serca

Czy otyłość taka jak ponad 130 kg nie stanowi dodatkowego zagrożenia dla ablacji serca? Mam również problemy z nadciśnieniem i żylakami-niewydolność żył dolnych?Choruję na arytmie i kardiolog upiera się bym przeszła ablację,a ja się zwyczajnie boję.Bądź co bądź jest to operacja serca.Czy przy mojej nadwadze i pozostałych schorzenie ryzyko nie jest zwiększone?

Tak ryzyko na pewno jest zwiększone, ale gdy występuje potrzeba wykonania zabiegu i nie ma innej skutecznej metody leczenia to takowy zabieg należy przeprowadzić mimo ryzyka. O wszystkim powinien szczegółowo poinformować Panią kardiolog prowadzący.