Nadciśnienie i niski puls

Mam 19 lat i choruję na nadciśnienie. Lekarz przy wypisie ze szpitala przypisał mi bibloc 5 mg, ciśnienie mam w normie, ale puls mam wolny, najczęściej 55-60. Czy jest to normalnie? Nie zagraża życiu? Lekarz chyba by mi nie przypisał nic co by mogło zaszkodzić mojemu zdrowiu. A ciśnienie mam najczęściej 130-140/ 70-80.

Aleksander Ropielewski

Wartość tętna jest prawidłowa. Nie ma powodu do niepokoju. Z opisu wynika, że stosowane leczenie jest prawidowe.