Nadciśnienie i przewlekłe zapalenie pęcherzyka żółciowego

Dzień dobry, w mojej rodzinie jest osoba, która ma 59 lat, nadciśnienie i cierpi na przewlekłe zapalenie pęcherzyka żółciowego. Ma go również jak najszybciej usunąć przez operację. Chciałabym zapytać co może, a czego nie może jeść przed tym zabiegiem. Proszę o pomoc i serdecznie pozdrawiam :-)

Lek. Katarzyna Szymczak

Przed zabiegiem może stosować dietę lekkostrawną, niskotłuszczową. Po usunięciu pęcherzyka też na pewno lekarz przedstawi specjalne zalecenia dietetyczne.
Pozdrawiam