Nadciśnienie i skoki ciśnienia

od 2 miesiecy pojawiło sie u mnie nadcisnienie około 140/90 jestem mezczyzna wiek 21 lat waga 69kg byłęm juz u kardiologa ekg dobre holter pokazywał takie własnie skoki lekko podwyzszone ,poca mi sie stopy i rece do tego kurczy mi sie skura na jadrach jest to widoczne gołym okiem. lekarz specjalista robił mi badania watrobowe,krwi sh magnes potas,usg jamy brzusznej wszystkie badania są w normie stwierdzili ze to na tle nerwowym i wyslali mnie do psychologa czekam za wizyta. ukucia w głowie.

Witam
Skoro badania lekarskie wykluczają zmiany organiczne, które wyjaśniałyby
istnienie dolegliwości to zachęcam do podjęcia terapii psychologicznej.
Terapeuta dotrze do źródeł Pana dolegliwości i dobierze odpowiednią
technikę, dzięki której problem zostanie rozwiązany.
Pozdrawiam serdecznie

Witam!

Jeśli uzyskał Pan skierowanie do psychologa, warto z niego skorzystać, w szczególności jeśli opisany przez Pana problem z ciśnieniem, potliwość oraz inne dolegliwości utrudniają codzienne funkcjonowanie.

Na końcu opisu podaje Pan również ukłucia w głowie. Jeśli rozmawiał Pan na ten temat z lekarzem, i przyczyny organicznie zostały wykluczone, warto wspomnieć o tym objawie psychologowi.

Trudności takie jak podwyższone ciśnienie, potliwość rąk i nóg mogą być spowodowane reakcją organizmu na sytuację ocenioną jako stresująca/zagrażająca/nieprzyjemna.

Pozdrawiam!

Witam Pana. W opisanej przez Pana sytuacji bardzo diagnostyczne są dla mnie Pana wyniki badań fizykalnych w normie. Otrzymał Pan zresztą sugestię, że Pana objawy mają podłoże psychologiczne. Oczywiście kontakt bezpośredni z psychologiem na który Pan czeka mam nadzieję, że pozwoli doprecyzować naturę Pana objawów. Ja mogę wyłącznie napisać o mojej hipotezie. Kiedy człowiek doświadcza zdarzenia traumatycznego, które swoją siłą i niespodziewanym wystąpieniem przytłacza powodując uczucie przerażenia i bezradności dochodzi do rozregulowania układu nerwowego. Dzieje się tak ponieważ energia powstająca w związku z takim wydarzeniem w organizmie pozostaje nierozładowana i daje o sobie znać poprzez różne objawy. Być może tak jest u Pana. Warto prześledzić Pana doświadczenia pod kątem doświadczenia traumy. Pozdrawiam Pana
http://piotrantoniak.pl/