Nadciśnienie i skoki ciśnienia a stosowanie Tritace

Mam nadciśnienie od 4 lat,biorę Tritace 2,5 raz na dobę, od kilku dni zaczęło mi skakać cisnienie 160/100, 165/100 zaczynała bolec mnie głowa i słyszałem szum. Trafiłem do szpitala, w dniu kiedy mnie przyjęto nie brałem Tritace gdyż podejrzewałem ze to od tego leku. Przez 4 dni pobytu w szpitalu nie biorąc Tritace mierzono mi cisnienie i miałem 121/75, maxymalnie do 128/80 podawano mi hydroxyzyne raz dziennie. Powiedziałem o tym lekarzowi i kazał brać lek i cisnienie wróciło. O co to chodzi?

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, prawdopodobnie w szpitalu zastosowano inny lek na nadciśnienie. Wobec opisywanych dolegliwości wskazany jest jednak kontakt z lekarzem POZ i zmiana leku na preparat z innej grupy, ponieważ wspomniane wartości ciśnienia (165/100) i opisywane dolegliwości wymagają leczenia.