Nadciśnienie i tachykardia po ciąży

po ciązy zaczełam chorować na nadciśnienie, byłam w szpitalu na badaniach i stwierdzono Tachykardie i nadciśnienie. Zapisano mi Metocard 23,75 obecnie cciśnienie mam 117/85 121/95. Nie wiem skąd te cisnienie rozkurczowe takie wysokie. Do tego doszło mi teraz rozkojarzenie, brak koncentracji, czasami bóle głowy i lęki... boje sie wyjsc z domu bo boje sie ze za chwile coś mi sie stanie.

Czy nie było żadnych powikłań w ciąży? Czy robiono badania kontrolne po ciąży: morfologia, żelazo, OB, mocz?
Jak Pani sobie ogólnie radzi ze sobą i z dzieckiem. Może warto porozmawiac z kimś Bliskim, podzielić się obawami i niepokojami?
Lekarz Rodzinny czy Ginekolog na pewną mogą pomóc.