Nadciśnienie i wysokie tętno u 26-latki

Kilka tyg temu miałam problem z ciśnieniem (149/106). Od tego dnia mam wyższy puls (80-100 w stanie spoczynku). Podczas fitnessu miałam puls prawie 200, więc przestałam ćwiczyć. Nigdy nie miałam takich problemów (ćwiczyłam z pulsometrem i puls był ok). Odkąd mam ten problem, towarzyszy mi czasami uczucie niepewności i potrzeba częstego łapania głębokich oddechów, choć akurat to coraz rzadziej. Ostatnio po dyskotece przez kilka godz czułam jakby ból w okolicach serca i pod mostkiem.Co to oznacza?

Witam,

Proszę jak najszybciej skonsultować się z lekarzem pierwszego kontaktu, który skieruje Panią na podstawowe badania. Bez wyników badań trudno jest określić przyczynę problemu

Pozdrawiam
mgr Joanna Wasiluk