Nadciśnienie oczne i podejrzenie jaskry

Pani okulistka stwierdziła"latareczką i lupą" oraz cisnieniomierzem przez powiekę, że mam nadciśnienie i zapewne jaskrę. Otrzymałem lek oftensin i biorę go codziennie wieczorem po 1 kroplę (2,5 mg/ml). W sobotę podczas biegania mocno zapiekło mnie za mostkiem. Po 5 min bol puścił, jednak delikatne pobolewanie w klatce zostało. Dziś znów biegalem i dostałem kaszlu po wysiłku ( ostatni raz mialem 2 lata temu). Czy może to byc wina leku ? Do kogo zgłosić sie z ta jaskra i jakie badania wykonać?

Aleksander Ropielewski

Objawy jakie Pan opisuje nie powinny wynikać ze stosowania leku przeciwko jaskrze. W celu leczenia i diagnostyki jaskry prosze zgłosić się do okulisty. Z opisu wynika, że przeszedł Pan odpowiednie badania.

Witam.betabloker wplywa korzystnie na serce.natomiast moze u astmatyka zaostrzyc chorobe.jaske leczy kazdy okulista.badan jest6.OCT.GDx.pole widzenia gonioskpia.dno oka i CCT.mile widzisna krzywa cisnien bez lekow.pozdrawiam