Nadciśnienie oraz kaszel i niski puls

ojciec miewał ciśnienie z rana 180-80 wieczorem okolo 170-80 dostał leki na nadciśnienie cisnienie spadło - czasami wynosi 125-47 puls 50 czy to dobre wartosci? do i pojawil się kaszel. Cisnienie 125-47 jest sporadyczne ogolnie z rana wynosi okolo 150-70 a wieczorem 130-60 . Martwi mnie kaszel. i niski puls. czy to cos niepokojacego?

Piotr Pilarski

Witam serdecznie,

suchy kaszel może wynikać ze stosowania leków z grupy ACEI. Jeśli dodatkowo Pani tata źle się czuje przy takim pulsie to warto o tym powiedzieć lekarzowi prowadzącemu. Rozważy on zmianę lekow.

Pozdrawiam.