Zapytaj lekarza

1 , 0 1 5 , 0 2 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Nadciśnienie przy leczonej nerwicy

W sierpniu w zeszłym roku leżałem w szpitalu na nadciśnienie. Zrobiono mi masę badań bo badań bo chcieli wykryć od czego to jest. Wszystkie badania wyszły dobrze ( echo.ekg serca, usg jamy brzusznej, tam badali mocz i krew,tomografię klatki piersiowej, holter) . Przy wypisie lekarz powiedział,że to na tle nerwowym te wyższe ciśnienia i skoki. Nie wiem co robić, czy nie udać zbadać w kierunku jakiejś nerwicy? Nie radzę sobie z tymi skokami, wszystko mnie boli, a szczególnie klatka piersiowa.
MĘŻCZYZNA, 19 LAT ponad rok temu

Witam Pana,

Czasem objawy somatyczne lęku mogą powodować bóle w klatce piersiowej, kołatanie serca, (szybkie bicie serca-tachykardię) czy też inne dolegliwości bólowe. Jeśli inetrniści wykluczli tło kardiologiczne występujacyh u Pana objawów, to warto zgłosić się na diagnozę do lekarza psychiatry. Lekarz psychiatra oceni czy Pana dolegliwości łączą się z występowaniem zaburzeń lękowych z somatyzacją, zaburzeń pod postacią soamtyczną czy też może zespołu lękowo-depresyjnego. W zależności od nasilenia Pana dolegliwości oraz ostatecznego rozpoznania, lekarz psychiatra powinien zaproponować dalszą terapię farmakologiczną czy też psychoterapię.

Pozdrawiam!

Specjalistka w dziedzinie psychiatrii, seksuolog oraz psychoterapeuta. Posiada uprawnienia Fellow of the European Board of Sexual Medicine nadane przez Europejskie Towarzystwo Medycyny Seksualnej ESSM. Związana z Instytutem Psychiatrii i Neurologii w Warszawie.
0

Witam, nadciśnienie jest jedną z częstych reakcji psychosomatycznych w problamach stresowych i wskazuje na nieradzenie sobie z emocjami /najczęściej negatywnymi/.Ich zaleganie powoduje zaburzenia krążeniowe,oddechowe itp.Tak więc lepiej nie lekceważyć symptomów,gdyż mogą się pogłebiać i uszkadzać system krążeniowy od strony fizycznej.Polecam psychoterapię dla przepracowania problemów emocjonalnych. Pozdrawiam i zapraszam.

Psycholog z uprawnieniami psychoterapeuty i mediatora.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety