Nadciśnienie tętnicze a joga

20.10 br bylam pierwszy raz na yoge dla poczatkujacych wieczorem zjadlam kolacje i poszlam spac. O godz.0.30 zbudzil mnie silny bol/kolka/ na wysokosci przepony, po prawej stronie.Bol /klucie/trwal 1,5 godziny i przemieszczal sie w kierunku szyi i prawej lopatki. Na poczatku wzielam 2 tabl.nospy i za 20 min. nastepne dwie.Przez 1,5 godz.chodzilam, bo to byla dla mnie najlepsza pozycja. Od 15 lat lecze sie na nadcisnienie tetnicze.Tabl. stabilizuja je.Czy zrezygnowac z jogi.Nastepne cw.23.X.

Aleksander Ropielewski

Niestety bez przeprowadzenia badania przedmiotowego i badań dodatkowych nie jestem w stanie ocenić co było przyczyną bólu i w związku z tym odpowiedzieć na Pani pytania. Kluczowe jest ustalenie czy ból był wynikiem ćwiczeń, a tego poprzez internet nie jestem w stanie ocenić.

Z wyrazami Szacunku
lek. Aleksander Ropielewski