Nadciśnienie tętnicze a trening interwałowy

Czy przy nadciśnieniu tętniczym, moge przeprowadzać trening interwałowy ?? Mam 21 lat, i wcześniej dużo ćwiczyłem, trenowałem piłke nożna i bieganie, ostatnie dwa lata to średnie ćwiczenia od 1 do 3 jednostek w tygodniu. Pozdrawiam Janusz

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuję udać się do kardiologa. Być może należy wykonać próbę wysiłkową, aby móc zobrazować zachowanie się Pana organizmu w czasie wysiłku fizycznego. Bez badań nie można nic więcej radzić. Będzie również możliwa kwalifikacja do odpowiedniego wysiłku fizycznego.