Nadciśnienie tętnicze a zawroty głowy i wymioty

Witam! Mój tata choruje na nadciśnienie tętnicze. Tydzień temu po zjedzonym śniadaniu, prawie natychmiastowo podniosło się ciśnienie, wystąpiły zawroty głowy i wymioty. Objawy ustały, a na następny dzień tata udał się na konsultacje do lekarza rodzinnego. Przepisał tylko tabletki na zbicie ciśnienia, gdyby sytuacja się powtórzyła. Stwierdził, że powodem może być również błędnik. Dzisiaj w nocy po jednym piwie niskoalkoholowym sytuacja znowu się powtórzyła, zawroty głowy, wymioty (bez treści pokarmowych). Martwimy się co dalej z tym robić, ponieważ to chyba nie jest do końca normalne, żeby reagować tylko doraźnie tabletkami pod język. Bardzo proszę o odpowiedź. Pozdrawiam.

Witam!
Opisane objawy w dużym stopniu sugerują guza chromochłonnego (pheochromocytoma). Jest to guz, który zazwyczaj zlokalizowany jest w obrębie nadnerczy, ale nie tylko. Objawy wynikają z tego, że guz wydziela katecholaminy. Stosowane leczenie jest tylko leczeniem przeciwnadciśnieniowym i dobrze, że jest stosowane, jednakże nie jest załatwieniem sprawy. W opisanej sytuacji wskazana jest konsultacja internistyczna, a najlepiej endokrynologiczna. Powinna zostać przeprowadzona odpowiednia diagnostyka (badania laboratoryjne i obrazowe), a następnie zaplanowane odpowiednie leczenie. Więcej przez internet nie można powiedzieć. Zachęcam do konsultacji z internistą/endokrynologiem. Nie można lekceważyć tych napadów.
Pozdrawiam serdecznie!