Nadciśnienie tętnicze i mrowienie w żyłach nóg po zażyciu leków

Jestem chory na nadcisnienie tetnicze I biore leki (iporel, metocard 50 mg I tritace 5) jak zarzyje leki to mie sie rozszerzaja zyly I wtedy czuje silne mrowienie w zylach nog I rak. Czasem tez piecze mnie skora tam gdzie przebiegaja zyly . Co to moze by c to mrowienie I swedzenie skory. Do tego mam objawy sennosci I wolnych reakcji. Czy przy zbyt mocnym rozwarciu zyl moze dojsc do niedotlenienia mozgu?

Lek. Bartosz Małek

Szanowny Panie,
Pana reakcja na leki może wzbudzać niepokój. Proszę skonsultować się z lekarzem prowadzącym, czy w Pana przypadku można zastosować inne leki.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Niestety nie napisał Pan jakie ma Pan wartości ciśnienia tętniczego. Opisane objawy mogą być bowiem wynikiem nadmiernego spadku RR. Sugeruję regularnie mierzyć ciśnienie, zapisywać oraz skonsultować się z lekarzem POZ, który ew. zmodyfikuje terapię.