Nadciśnienie tętnicze i podwyższony poziom TSH u 32-latki

Witam. Mam 32 lata i nadciśnienie tętnicze. Ostatnie badania, jakie zlecił mi lekarz rodzinny wykazały podwyższone TSH-8.97 mlU/l. Zalecił przyjmowanie leków na niedoczynność tarczycy i wizytę u endokrynologa. Dla pewności zrobiłam kolejne badanie TSH w innym laboratorium, które wykazało 13.4 mlU/l. Dotąd nie zaobserwowałam u siebie żadnych typowych objawów niedoczynności tarczycy, stąd moje niedowierzanie. Czy ogromny przyrost wagi jest nieunikniony? Bardzo proszę o informacje. Dziękuję.

Witam, nadwaga czy otyłość przy niedoczynności tarczycy nie występuję w każdym przypadku. Osoby z chorobami tarczycy muszą zwracać po prostu nieco większą uwagę na ilość oraz jakość spożywanych posiłków ale to zalecałabym tak na prawdę każdej osobie dbającej o zdrowie. Jeśli uda się wyrównać poziom TSH farmakologicznie oraz będzie Pani odżywiała się racjonalnie nie powinno dojść do przyrostu masy ciała. Jeśli zauważy Pani, że mimo wszystko masa ciała się podnosi najlepiej zgłosić się do specjalisty w celu uzyskania dokładnych zaleceń oraz wskazówek żywieniowych. Pozdrawiam