Nadciśnienie tętnicze i spadek ciśnienia w południe

Mam 59 lat i od 4-5 lat lecze sie na nadciśnienie tętnicze,obecnie biore vanatex 80,spironol i apodoxan 4.Rano i wieczorem ciśnienie jst prawidłowe ale koło połucnia spada nawet do 75|50.czuje sie wtedy bardzo słaba tak jak bym miała zemdleć i odczuwam ból w karku i tylnej części głowy.jakie są przyczyny i jak mogłabym temu zaradzić?Dziękuję

Lek. Bartosz Małek

Szanowna Pani,
W Pani przypadku sugerowałbym konsultację u lekarza prowadzącego, który powinien zmodyfikować leczenie, jeśli jest to w Pani przypadku możliwe. Dodatkowo trzeba pamiętać o odpowiednim nawodnieniu (1500-2000ml/dobę).