Nadciśnienie tętnicze lekkooporne a napady potliwości

Mam nadciśnienie tętnicze lekkooporne które pojawia się nagle z napadami potliwość przy wysokim tętnie. Dochodzi do 190/100 przy tętnie powyżej 90. Mam zmianę w nadnerczu wielkości 4 mm. Wynik kortyzolu w badaniach krwi to 244,2 ng/ml. Czy taki wynik może świadczyć o gruczolaku kory nadnerczy czynnym chormonalnie?.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisana zmiana w nadnerczach jak najbardziej może być przyczyną Pana dolegliwości. Wskazana jest dokładniejsza diagnostyka pod okiem specjalisty endokrynologa. Wynik kortyzolu powinien być natomiast zinterpretowany w oparciu o dane szczegółowe, a przede wszystkim godzinę pobrania.