Nadciśnienie u 15-letniego syna

Witam mam syna 15 latka wyszedł dzisiaj ze szpitala - diagnoza nadciśnienie -na razie brak jednoznacznej przyczyny- zmian naczyniowych brak -serce w/n, parametry wydolności nerek , gazometria , morfologia prawidłowa , jednakże , oznaczono ACTH - rano nieznacznie powyżej normy, wieczorem prawidłowe , poziom kortyzonu rano w normie wieczorem nieznacznie poniżej, w lipidogramie obniżony poziom cholesterolu całkowitego i frakcji HDL, mocz ok- pobrano profil sterydowy i 17hydroksy i 17 - ketosteryd

Piotr Pilarski

Diagnostyka powinna być przeprowadzona do końca. Jeśli nie wykaże żadnych nieprawidłowości to oznacza, że jest to nadciśnienie pierwotne, coraz częściej rozpoznawane u dzieci, spowodowane złymi nawykami żywieniowymi, brakiem ruchu.

Pozdrawiam.