Nadciśnienie u 61-latka i wpływ leków na potencję

Choruję na nadciśnienie, zażywam leki: Hyzaar Forte-100+25mg,Metocard ZK -47,5mg, Apotrimet PR 35mg., Captopril- 12,5mg. Byłem u lekarza i powiedział mi że te leki nie mają wpływu na potencję. Czy to prawda. Teraz próbowałem i niby to działa. W południe biorę 1 tabletkę i w wieczór jest sex udany a po nim biorę trzy i idę spać, captopril biorę dorażnie. Proszę o radę bo jest to dla mnie bardzo ważne. Mam 61 lat i o 8 lat młodszą atrakcyjną żonę. Może Pan zaproponował by mi leki. DZiękuję.

Proponuję wizytę u lekarza seksuologa.
Pozdrawiam. JW, Poznań.

Witaj!
Jest wiele leków ,które w procesie leczenia nadciśnienia wywołują zaburzenia reakcji seksualnych oraz mogą być ich przyczyną . Nadciśnienie tez jest jedna z przyczyn. Proszę zgłosić się osobiście do lekarza seksuologa i skonsultować leki oraz dobrać je tak aby pomagały. Pozdrawiam