Nadciśnienie w 8. tygodniu ciąży

Witam. we wrześniu będę już w 8tygodniu ciąży. Cierpię na nadciśnienie (leczone). Obecnie jest w normie i pod kontrolą,ale we wrześniu chcę lecieć na urlop do Tunezji. Czy latanie w ciąży i moim nadciśnieniem jest bezpieczne? Czy lepiej się wstrzymać i wybrać miejsce gdzie można dojechać? Czy dla kobiety w ciąży nie jest bardziej męcząca daleka podróż samochodem niż samolotem? Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Nie ma powodów do obaw o lot samolotem w tak wczesnej ciąży/