Zapytaj lekarza

1 , 0 2 6 , 7 1 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Dopegyt a nadciśnienie wtórne

Dzień dobry, zależy mi na tym, żeby się dowiedzieć, czy jeżeli mam nadciśnienie wtórne to czy mogę stosować Dopegyt? Chciałam powiedzieć dodatkowo, że mam skoki ciśnieniowe. Dodam też, że myślę o ciąży. Jak długo stosuje się Dopegyt? Chciałabym też uzyskać więcej informacji na temat Dopegytu. W jakich sytuacjach dokładnie się go stosuje? Czy ze względu na planowanie ciąży powinnam poszukać zamiennika Dopegytu? Czy stosowanie Dopegytu jest bezpieczne w ciąży? Interesuje mnie też, jak ewentualnie wygląda kwestia odstawienia leku? Czy Dopegyt można ostawić z dnia na dzień, czy raczej powinno być to stopniowe i przeprowadzane dopiero po konsultacji z lekarzem? Przy ostatniej wizycie zapomniałam o to zapytać, a przyznam, że zależy mi na opinii specjalisty. Będę wdzięczna za każdą pomoc i z góry dziękuję za odpowiedź.
KOBIETA, 40 LAT ponad rok temu

Kwasy tłuszczowe omega-3 a nadciśnienie tętnicze

Tłuszcze omega-3 korzystnie wpływają na naczynia krwionośne i poprawiają wartości lipidogramu. Dostarczanie odpowiedniej dawki tych tłuszczy może skutecznie wspomóc w walce z miażdżycą. Warto dowiedzieć się więcej o wpływie kwasów tłuszczowych omega-3 na spadek nadmiernie wysokiego ciśnienia.

Lek. Aleksandra Witkowska
82 poziom zaufania

Witam. Dopegyt jest lekiem obniżającym ciśnienie tętnicze, zalecanym zwłaszcza w leczeniu nadciśnienia u kobiet w ciąży. Tzw. "skaczące" nadciśnienie powinno być leczone z uwzględnieniem częstych pomiarów ciśnienia w ciągu dnia i dawka leku powinna być dostosowana do wartości pomiaru. Jeżeli chodzi o czas stosowania Dopegytu - stosuje się go stopniowo zwiększając dawkę przez okres utrzymującego się NT. Nie należy odstawiać go gwałtownie.

Pozdrawiam.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy