Nadciśnienie, zawroty głowy, skoki wagi. Czy coś mi dolega?

Mam 29 lat, 184 cm wzrostu i ok. 90 kg wagi, mężczyzna. Pracuję umysłowo, wyłącznie na nocnej zmianie. Od ok. roku noszę okulary, bo moje oczy szybko się męczą, (choć nigdy nie miałem problemów ze wzrokiem). Mam podwyższone ciśnienie (145/90, 150/100). Miewam silne bóle głowy, skoki wagi (w ciągu m-ca stracę 10 kg, żeby w następnym przytyć 10 kg) oraz ostatnio bardzo szybko się męczę. Czasem odczuwam mdłości. Potrafię spać 12-13 godzin, gdzie kiedyś w zupełności starczało mi 7-8. Staram się jeść owoce i warzywa na co dzień. Nigdy nie bylem na nic uczulony. Czy coś mi dolega?

Witam serdecznie,

trudno na podstawie opisu postawić rozpoznanie. Wymaga Pan wizyty u lekarza pierwszego kontaktu, który zbierze wywiad lekarski oraz Pana zbada.

Dolegliwości bólowe głowy mogą być spowodowane podwyższonymi wartościami ciśnienia tętniczego krwi. Nie wiem, czy ma Pan z tego powodu włączone leczenie. Jeżeli nie, to prawdopodobnie konieczne będzie takie leczenie.

Dlatego przed wizytą u lekarza pierwszego kontaktu, przez 2 tygodnie należy mierzyć ciśnienie i je zanotować. Wówczas lekarzowi będzie łatwiej podjąć decyzję, czy wymaga Pan już leczenie czy tylko zmiany stylu życia.

Wzrost masy ciała może być wynikiem zaburzeń hormonalnych ze strony tarczycy. Za tym przemawia również wzrost zwiększone zapotrzebowanie na sen.

Pozdrawiam