Nadczynność i niedoczynność tarczycy a planowanie ciąży

od 4 lat choruje na nadczynosc i niedoczynosc tarczycy . raz wysokie raz niskie bralam leki i unormowalam . na usg wyszedl guzek na lewym pł . na usg za 4 miesiace pozniej nic nie wykazało .obecnie Tsh 2,280 , FT4-1,01 FT3-2,69, ATPO-1438,0 WYSOKIE . mam podwyzszona temp , nie mam wahań nastroju , mam 25 lat .. Czy ciąża byłaby zagrożona ? planuje za jakis czas dziecko .. czy tarczyca moze byc grozna dla zdrowia ? np rak tarczycy ?

Jeśli poziom hormonów tarczycy jest w normie to nie ma żadnego zagrożenia dla płodu. Skoro nie ma Pani zmian w badaniu USG w zakresie miąższu tarczycy na pewno nie ma Pani raka, więc nie wiem skąd Pani ten niepokój.