Nadczynność tarczycy a wahania poziomu TSH

Witam, W lipcu ubiegłego roku zdiagnozowano u mnie nadczynność tarczycy, zapalenie tarczycy i guzki na tarczycy. Dalsze badania wykazały chorobę Gravesa-Basedowa, czeka mnie jodoterapia. Zalecono mi Thyrozol 5ml w dawce 2x1. W listopadzie wyniki TSH przy normie 0,270-4,200 to 24,320, endokrynolog kazał odstawić lek. Na początku stycznia moje TSH wynosiło 0,027 a tydzień później 0,015 czyli teraz znów nadczynność. Proszę o odpowiedź czy takie skoki TSH są możliwe. Kobieta 45 lat. Pozdrawiam.

Aleksander Ropielewski

Są możliwe i w chorobie Gravesa-Basedowa jest to normalna ewolucja choroby.