Nadczynność tarczycy a wskazania do wykonania badania ACTH

Czy warto wykonać badanie ACTH by upewnić się czy przysadka dobrze pracuje ? Czy przysadka ma wpływ na pracę tarczycy ? Czy to prawda że tarczyca z którą cały czas są problemy (nadczynność ) już nigdy nie będzie prawidłowo funkcjonować i wskazane jest TSH około 2 aby nie wywoływała migotania przedsionków ? Czy przy nawracającej nadczynności nie wskazany jest wyjazd nad morze ? Jak dbać o prawidłowe funkcjonowanie tarczycy np. metodą holistyczną ?

Czy przysadka ma wpływ na pracę tarczycy ? Ma.
Czy to prawda że tarczyca z którą cały czas są problemy (nadczynność ) już nigdy nie będzie prawidłowo funkcjonować i wskazane jest TSH około 2 aby nie wywoływała migotania przedsionków ? Nadczynność tarczycy można leczyć, jest kilka metod.
Czy przy nawracającej nadczynności nie wskazany jest wyjazd nad morze ? Tak uważano przed erą jodowania soli.
Jak dbać o prawidłowe funkcjonowanie tarczycy np. metodą holistyczną ? Należy prowadzić higieniczny tryb życia, np. spać 8 godzin.