Nadczynność tarczycy a wysokie wartości ciśnienia krwi

Lecze sie na nadczynnosc tarczycy biore letrox 50 ,wyczytałem na ulotce że zachowac szczególną ostrożnosc w razie wysokiego cisnienia ,od dłuższego czasu jestem słaby nogi wiotkie uczucie omdleń endrykrynolog wizyta dopiero w czerwcu ogólne osłabienie skoki cisnien biorę też prestarium 5 mg pól tabletki od dwóch dni czy ten Letrox moze być przyczyną tych osłabień czy tarczyca bo z początku brania Letroxa było lepiej ale od wakacji sie pogorszyło TSh w pażdzierniku miałem w normie dziekuje

Witam Pana,

Letrox jest lekiem stosowanym w leczeniu niedoczynności,a nie nadczynności tarczycy.Warto ponownie oznaczyć TSH. Proszę również sprawdzić, czy po Prestarium nie ma Pan zbyt dużych spadków ciśnienia tętniczego - być może to jest przyczyną osłabienia. W momencie złego samopoczucie proszę sobie zmierzyć ciśnienie i puls.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz