Nadczynność tarczycy i leczenie jodem

Choruję na nadczynność tarczycy, w związku z czym lekarz zastosował u mnie leczenie jodem radioaktywnym. Po leczeniu zalecił dwutygodniowy pobyt w domu i unikanie kontaktów z ludźmi. Nie zastosowałam się do tego. Jakie mogą być tego konsekwencje? Czy mogła uaktywnić się jakaś bakteria?

Po leczeniu pierwiastkiem promieniotwórczym , człowiek wydziela promieniowanie, które może zagrażać innym przy dłuższym kontakcie( zwłaszcza osoby chore, dzieci i kobiety w ciąży)