Nadczynność tarczycy i leczenie Thyrozolem

2011 wykryto u mnie nadczynność tarczycy w przebiegu choroby autoimmunologicznej i włączono leczenie Thyrozolem. W tym roku w marcu wyniki : TSH- 1,296, FT4- 1,27, FT3- 3,17, ATPO- 412, 5, oraz wyniki z wczoraj w granicach normy TSH 0,703 /ml,FT4 0,99 ng, FT3 2,39 ... brać jakieś leki ? robilam usg . Wyiary płatów bocznych: prawy: 20 X 14X 49 mm, lewy: 15x 20x 48 mm i kolejne USGza jakis czas i guz znikł .... co mam robić ? proszę o pomoc w dalszym leczeniu ,czy powinam jakieś leki brać ?

Dobry wieczór,

Dalsze postępowanie zależy od czasu w jakim stosowała Pani leczenie Thyrozolem oraz dawki leku. Pisała Pani o autoimmunologicznym tle choroby , a później o guzie. Podwyższone miano antyTPO świadczy o autoimmunologicznym zapaleniu tarczycy. W Pani przypadku warto oznaczyć jeszcze przeciwciałą TrAB i w zależności od wyniku, po zbaaniu Pani przez lekarza podjąć decyzję o próbie odstawienia/redukcji dawki leku.
Nie powinno się "na oko" regulować dawek tyreostatyków, bez zbadania Pacjentki/Pacjeta. Proszę wybrać się do endokrynologa, który po zbadaniu Pani podejmie najlepszą decyzję dotyczącą dalszego leczenia lub próby odstawienia leku.

Pozdrawiam serdecznie.

dr n. med. Marek Derkacz