Kobieta , 31 lat K, 30lat Nadczynnosc tarczycy Prosba o pomoc w interpretacji wynikow HORMONY FT4 16.94 FT3 58.19 TSH <0.005 USG Tarczyca nieco powiekszona o niejednorodnej echogenicznosci z obecnoscia licznych hipoechogenicznych obszarow, zmian o charakterze Tu nie uwidoczniono. Plat prawy wym. 18x20x54mm obj ok. 9.31 cm3. Cien grubosci 5.4mm. Wzmozone unaczynienie miazszu. Wezly chlonne powiekszo najwiekiszy 29×7mm A)endokrynolog stwierdzil hashi. A czy to nie jest GravaBasedowa? B) biopsje zrobi?
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • Badanie hormonów tarczycy – TSH to skrócona nazwa hormonu tyreotropowego. Hormon TSH wydziela przysadka mózgowa. TSH oddziałuje na tarczycę – pobudza ją do produkcji innych hormonów: tyroksyny i trójjodotyroniny.
  • Biopsja – Biopsja polega na wycięciu fragmentu tkanki narządu bądź guza, który po odpowiednim przygotowaniu poddawany jest oględzinom mikroskopowym. Badanie pełni bardzo ważną rolę w diagnostyce nowotworów, choć jego przydatność nie ogranicza się wyłącznie w diagnostyce i leczeniu osób cierpiących na raka.

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników: