Nadczynność tarczycy i przybieranie na wadze

Witam! Mam 58 lat, 162cm.wzrostu, 73kg.wagi. Od 9 lat choruję na tarczycę.Od 2004 nadczynność i guzek,po zastosowaniu jodu niedoczynność i wzrost wagi z 60kg do 73kkg. Systematycznie od kilkunastu lat chodzę na aerobik i nie mogę schudnąć proszę o pomoc! Co robić!
58 LAT ponad rok temu

Lek. Marta Gryszkiewicz

Przede wszystkim powinien zostać skontrolowany poziom TSH.
Jeśli niedoczynność tarczycy jest źle leczona (dawka l-tyroksyny niewystarczająca) wtedy obecne są objawy niedoczynności - a wśród nich tycie i męczliwość.
Wskazana wizyta u lekarza rodzinnego oraz konsultacja dietetyczna w celu wyeliminowania ewentualnych błędów dietetycznych.