Nadczynność tarczycy i wyniki badań hormonów tarczycy a ciąża

Witam od 8 miesiecy lecze nadczynnosc tarczycy FT3-było 8,46 przy normie 1.50-4.10.Dostałam Metizol 3xpo 1.po około miesiacu badania Ft3w normie 3,24 wiec lekarz zalecił 1 tabl dziennie.i tak przez 5 miesiecy stosuję . Obecnie dowiedziałam sie ze jestem w ciazy ok 6 tydz.mój lekarz ma urlop i niewiem czy moge brac metizol czy inny lek czy dawke zmiejszyc czy odstawic Obecne wyniki FT4 -15,38 norma 12,80-20,40 FT3-4,48 norma 4,00-6,80 ATPO 13,5 norma<34,0 przeciwciała ATG <10.0 norma<115,0

Aleksander Ropielewski

Tiamazol jest teratogenny i w okresie ciąży należy go zamienić na propylotiouracyl w dawce od 100 do 600mg, pamiętająć o odstawieniu leczenia w końcowych 3-4 tygodniach ciąży celem zapobieżenia wola tarczycy u noworodków.