Nadczynność tarczycy po stosowaniu Interferonu

Witam mieszkam w Łodzi od lutego tego roku zaczełam brać interferon,w czerwcu musiałam odstawić ponieważ pojawiła sie nadczynność tarczycy,Leczyłam się prywatnie i nie przyniosło to żadnej poprawy.dostałam skierowanie do szpitala a tam kolejka, tracę nadzieję ze się tam dostanę,męczę się proszę mi pomóc.,

Witam serdecznie. Nie wiem z jakiego powodu przyjmowała Pani interferon. Rzeczywiście może on powodować wystąpienie niedoczynności gruczołu tarczowego. Warto w tej sytuacji zastosować odpowiednie leki w tym kierunku. Konieczna jest więc swoją droga wizyta u endokrynologa - prawdopodobnie prywatna.